Ezersētas

Viesu māja Ezersētas


Viesu māja Ezersētas atrodas Aglona novadā Kastuļinas pagastā ~ 25 km attālumā no Aglonas, braucot pa Aglonas-Dagdas autoceļu, Užuņu ezera krastā.

Adrese: Ladiškina, Kastuļinas pagasts, Aglonas novads, LV- 5685
Tālr.: +371 29166259; +371 29194748
e-pasts: ezersetas@inbox.lv
Mājaslapa: www.laivaslatgale.lv
Koordinātes: 56.154968, 27.308750
 

Makšķernieki Užuņu ezera aprakstu var apskatīt: www.ezeri.lv

Mūsu viesiem piedāvājam:

1) Atsevišķi stāvoša pirts ēka – Mazā pirts ,atrodas pašā ezera krastā. Pirmajā stāvā ir pirts telpas un neliela viesistaba ar virtuves stūrīti (el. plītiņa, ledusskapis, el. tējkanna, el. ūdenssildītājs, virtuves un galda trauki, mūz. centrs). Jumta stāvā ir daļēji sadalīta guļamtelpa 5 personām. Ēkā nav dušas telpas un tualete atrodas atsevišķi ārpusē. Ēkai piegulst apjumtā terase ar dārza mēbelēm. Blakus atrodas ierīkota ugunskura vieta. Ciemiņu rīcībā ir arī airu laiva.


Ēkas īre maksā ~ 80 EUR diennaktī, konkrētā cena atkarīga no apmeklētāju skaita, uzturēšanās ilguma, no pirts izmantošanas un katrā gadījumā tiek noteikta pēc savstarpējās vienošanās.

2) Viesu māja – „Kalna māja”, paredzēta 7 personām, tā atrodas ~ 100m no ezera krasta. Ēkas pirmajā stāvā ir viesistaba ar virtuves stūrīti (el. plītiņa, ledusskapis, el. tējkanna, virtuves un galda trauki, mūz. centrs, TV), WC un dušas telpa un guļamistaba 2 personām. Jumta stāvā ir divas guļamistabas, attiecīgi – 2 un 3 personām. Viesu mājai piebūvēta apjumtā terase ar dārza mēbelēm. Blakus atrodas ierīkota ugunskura vieta. Ciemiņu rīcībā ezera krastā ir arī airu laiva.


Ēkas īre maksā ~ 100 EUR diennaktī, konkrētā cena atkarīga no apmeklētāju skaita, uzturēšanās ilguma un katrā gadījumā tiek noteikta pēc savstarpējās vienošanās.

3) Ezera krastā atrodas melnā jeb dūmu pirts, kas celta ar nodomu piedāvāt pirts priekus „Kalna mājā” dzīvojošiem iemītniekiem, kā arī atsevišķiem interesentiem.


Par šādu pirti ir dzirdējuši daudzi, bet tikai retais tādā ir bijis. Mūsu sentēvi nepazina SPA, bet melnajā pirtī gāja regulāri!

Melnās pirts izmantošana maksā 40 EUR par vienu kurināšanas reizi (pirtsslotas iekļautas cenā). Jāpiebilst, ka melno pirti jāpasūta iepriekš, jo pirts izkurināšana ilgst 2-3 stundas.

Nedaudz no Ezersētu tapšanas vēstures:
Pirmās ēkas – mazās pirts celtniecība aizsakās 1998.gada vasarā. Tā bija paredzēta pašu vajadzībām. Tur kur tā pašlaik atrodas, bija kārkliem un nātrēm aizaudzis ezera krasts. Tiesa gan, bija saglabājusies niedrēm neaizaugusi peldvieta no senākiem laikiem, kad to, acīmredzot, izmantoja bijušās Ladišķinas sādžas iedzīvotāji vai arī kolhozu laiku traktoristi. Diemžēl, patreiz par sādžas esamību atgādina vairs tikai tuvumā esošie aizaugušie ēku pamati, pusiebrukušo pagrabu velves un atmatā rūsējušie zirgu arkli.

Bildēs var aplūkot celtniecības gaitu:


Pievērsties lauku tūrismam pamudināja mūsu kaimiņš – Pēteris, viesu mājas „Zundi” īpašnieks. Kopš 1999.gada apmeklētāju skaits Ezersētās ar katru gadu ir pieaudzis, tādēļ 2005. gadā uzsākām „Kalna mājas” celtniecību,

Paralēli viesu mājas būvniecībai, turpat ezera krastā uzcēlām arī tradicionālo latgaļu melno jeb dūmu pirti.