Rēzekne

Maz zināma un vēl mazāk braukta upe. Daugavas lielbaseina upe. Upes izteka – Rāznas ezerā pie Kaunatas, ieteka Lubānas ezerā. Tā pēc garuma ir divpadsmitā garākā upe Latvijā, kopgarums 116 km, upes baseins 2066 kv.km. Rēzekne plūst pa Latgales augstieni, bet lejtecē pa Lubānas līdzenumu.

Pieturpunkti: 1, 2, 3
Starts – Untumi
Tauriņkas dzirnavu tilts – 4.5km
Sakstagala – Liužas ceļa tilts – 8.5km
Romanovkas ceļa tilts – 9km
Finišs – Rikavas ceļa tilts – 12km
Kopgarums: ~34km pa upi

miniMARŠRUTA TOPOGRAFISKA KARTE (PDF 1,7Mb)(atvērsies jaunā logā)

Maršruta karti lielākā izšķirtspējā var lejupielādēt šeit

LAIVAS 067 wm

Piedāvātais 2 dienu maršruts uzsākams viesu mājā „Untumi”  ( t. 26337449 ), kas atrodas blakus Rīgas-Rēzeknes šosejai pirms Rēzeknes pilsētas apvedceļa. Te var aizrunāt telšu vietas un var atstāt transporta līdzekļus uz brauciena laiku. Jau maršruta sākumā Rēzeknes upe ir pietiekami plata un braukšanai piemērota pat pie zema ūdens līmeņa. Vietējo iedzīvotāju nostāsti, ka upē ir vairāk malkas nekā ūdens ir pilnīgi nevietā, protams, gadās arī kāds iegāzies vītols vai alksnis bet kanoe laivai tas nav nepārvarams šķērslis.

LAIVAS 076 wm

LAIVAS 071 wm

Sākumposms līdz Tauriņkas dzirnavu tiltam ir līkumains un mierīgs – kā radīts laivotājiem iesācējiem. Zem dzirnavu tilta labāk izbraukt gar kreiso krastu, pa lielāko straumi. Aiz Tauriņkas dzirnavu tilta upe paliek straujāka un tās gultnē arvien biežāk sāk parādīties lieli laukakmeņi, dažviet tie veido veselus labirintus, kas kombinācijā ar dažu, bebru nogāztu koku var izrādīties par pamatīgu laivotāju meistarības pārbaudi.

LAIVAS 049 wm

LAIVAS 084 wm

Aiz Sakstagala-Liužas autoceļa tilta upē arvien vēl vietām ir sastopami pamatīgi akmeņi. Mierīgākajos posmos upes gultnē ir vairākas pamatīgas salas , kas straumi sadala divās un pat trijās vienlīdzstiprās ūdenstecēs. Netālu no Subinaites ciema, iepretim Kazradžu mājām, upes kreisajā krastā ūdeni atrodas Subinaites dižakmens. Internetā pieejamais apraksts: izmēri 5.0m garš, 4.0m plats, 4.2m augsts, ~2.2m virs ūdens (sk. www.zalais-celvedis.lv). Ievērības cienīgs „akmentiņš” un galvenais – apskatāms neizkāpjot no laivas!

LAIVAS 042 wm

Aiz Subinaites-Romanovkas ceļa tilta Rēzeknes upe met vairākus līkumus mainot tecējuma virzienu par 180 grādiem, tālāk seko mierīgs posms līdz Pērtnieku dolomīta karjeriem. Daļēji izstrādātajos karjeros gar upes kreiso krastu ir izveidoti zivju dīķi, kur saskaņojot ar īpašnieku (t.29293393, www.forelelv.lv) var noķert kādu foreli. Upes gultni no dīķiem atdala aizsargdambis vairāku km garumā.

LAIVAS 097 wm

LAIVAS 099 wm

LAIVAS 084 wm

Vienā no upes līkumiem karjeru saimnieki centušies izveidot laukakmeņu aizsprostu, kas galarezultātā pārvērties par foršu krācīti ar tālāk sekojošo piespiedi labajam krastam. Ja nevēlaties peldēties, – laivas jāapnes ~100m pa kreiso krastu, vai arī jānodemonstrē visa sava laivotāja meistarība, starp citu, – „laivaslatgale” brigādei šis rādītājs bija ~50/50, vienkāršāk sakot- puse peldējās, otra puse uzjautrinājās. Tālāk līdz Rikavas ceļa tiltam, kur ir brauciena beigupunkts, upe ir plata un ar labu straumi.

LAIVAS 017 wm

LAIVAS 043 wm

LAIVAS 002 wm