Ežezers

Šis ir 1 dienas vai pat pāris stundu brauciens, kur startu un finišu izvēlas vienā vietā. Ežezera krasta līnijas kopgarums sastāda 35 km.

malta_topo_miniMARŠRUTA TOPOGRAFISKA KARTE (PDF 1,5Mb)(atvērsies jaunā logā)

Eža ezers pēc lieluma ir 15.vietā republikā, tā platība ir 11 kv. km., maks. dziļums 18 m, vid. – 6 m. Tas ir salām bagātākais un viens no skaistākajiem ezeriem Latvijā. Ežezerā ir 67 salas, jāpiezīmē, ka skaits mainās atkarībā no ūdens līmeņa. Lielās Lāču

salas platība ir pat 45 ha. Ezera lielākais garums ir 7 km, bet platums – 2.2 km. Eža ezerā ietek 6 upītes, bet iztek viena – Obitele (Narūta). Braucienu ērtāk uzsākt Andzeļu vai Ezernieku ciematā.

P5200052_ezezers

Maršrutu starp daudzajām salām un pussalām var nospraust katrs pats pēc saviem ieskatiem. Apskatīt būtu vērts 15 ha lielo Piļoru ozolu audzi, kas atrodas ezera Z krastā un ir aizsargājams dabas objekts. Turpat netālu atrodas ~ 200 m garš kanāls, pa kuru var iekļūt 50 ha lielajā Ūdrijas ezerā. Atgriežoties Ežezerā, apskatīt var Ezernieku ciemu (agrāko Bukmuižu) un bijušo Ezernieku tūristu bāzi.

P5200053_ezezers

Ezera līkumainā krasta līnija ar pussalām, salām un līčiem rada ļoti gleznainu un savdabīgu ainavu. Te ikvienam ir iespējams pārbaudīt savas orientēšanās spējas. Ezera salas ir apaugušas ar liepām, ozoliem un melnalkšņiem, dažviet atgādinot senu pils parku. Ežezers būs ļoti interesants maršruts arī makšķerniekiem, jo te mīt pat zuši. Satriecošus dabasskatus var baudīt saulrietā. Pārnakšņojiet teltī uz kādas no saliņām – vakars pie ugunskura un turpat pagatavota zivju zupa, – tas nav salīdzināms pat ar vislielāko televizoru un viskraukšķīgāko čipsu paku. Un nenoguliet saules lēktu, jo ir vērts redzēt ezera spoguli klātu ar nelielu miglu, no kuras, gluži kā eža adatas iznirst salu koku galotnes, radio nav nepieciešams – apkārt mostas daba. Neticat, pamēģiniet!

P5200057_ezezers

Eža ezera D galā atrodas Novomisļu līcis, no kura iztek Obiteļas upīte. Līdz Obiteļas dzirnavu aizsprostam ir ~ 1 km un upe ir viegli izbraucama.

P5200058_ezezers

Augstā ūdenslīmenī braucienu pa Obiteli (Narūtu) var turpināt caur Gaļšuna ezeru līdz Dagdas ezeram, no kura iztek Asūnīca. Pa to, savukārt, var aizceļot pat līdz Baltkrievijas robežai – pārbaudīts!