Daugavas loki

Kāds “austrumu gudrais” ir teicis: “Daugava nav jābrauc,- Daugava ir jābauda!”. Pludinoties pa upes augšteci no Piedrujas līdz Daugavpilij var gūt priekšstatu par to, kāda patiesi ir bijusi mūsu likteņupe agrākajos laikos pirms HES kaskādes izbūves. Daugava nav viens garš un garlaicīgs dīķis, to par tādu pataisījis cilvēks, Daugavpils HES būvniecība būtu pēdējais “progresīvais” darbs Daugavas pārveidošanā. Tāpēc steidzies baudīt, kamēr ir vēl ko baudīt!

Daugavas_loki_mMARŠRUTA TOPOGRAFISKA KARTE (PDF 4Mb)(atvērsies jaunā logā)

Daugavas loki – dabas parks Daugavas ielejā posmā no Krāslavas līdz Naujenei, Augšdaugavas aizsargājamo ainavu apvidū. Parks dibināts 1990.gadā, lai saglabātu unikālo un savdabīgo Daugavas senlejas ainavu. Tā ir vienīgā vieta Latvijā, kur Daugava saglabājusi savu dabisko tecējumu. Daugavas loku raksturīgākā dabas īpatnība ir 8 lieli Daugavas līkumi posmā no Krāslavas līdz Naujenei. Katra šā upes loka garums sasniedz 4-6 km, bet attālums pa taisno starp lokiem ir tikai 2-3 km.

Attālumi starp maršruta pieturpunktiem:

Baltkrievijas robeža – Piedruja (15 km) – Indricas baznīca (30 km) – Krāslava (17 km) – Slutišķi (   ) – Naujene (19 km) – Daugavpils (       ).

Uzreiz jāpiebilst, ka ceļojumam no Baltkrievijas robežas līdz Indricai būs nepieciešamas robežsargu speciālās atļaujas, kuras jāpasūta iepriekš, bet pārējā ceļojuma laikā vēlams līdzi ņemt pasi – pierobeža paliek pierobeža, a ja nu kāds diversants ielavās!

Pamatmaršruts 2 dienām bez spec. atļaujām:

Indricas baznīca – Vasargelišku skatu tornis (~50 km).

PA080103s

Bez krāšņajiem dabas skatiem vēl ieteicams būtu apskatīt Indricas katoļu baznīcu, grāfu Plāteru pili, Augusta akmeni un katoļu baznīcu Krāslavā, Kaplavas pareizticīgo baznīcu, Slutišķu krauju, Slutišķu vecticibnieku sādžu, Ververu krauju (uzkāpt obligāti!) un Vasargelišku skatu torni.

PA080104s

PA080105s

Nakšņošanas vietas:

Brīvdienu māja “Arkādijas” (t.27006998, 29709006) ~5 km pirms Krāslavas, te var iznomāt arī laivas. Brīvdienu māja “Skerškāni” (t.65622922, 29195745) ~8 km aiz Krāslavas, te var iznomāt plostus.